Rolnicy protestują gdy rozpoczynają się najważniejsza ćwiczenia NATO w Polsce. Dlaczego?

Rolnicy wybierają się dzisiaj protestować w Warszawie ale i w Polsce. Dlaczego wybrali datę, w której w Polsce rozpoczynają się jedne z najważniejszych natowskich ćwiczeń? Nie wiadomo. Wiele osób podejrzewa jednak, że chodzi o rosyjskie inspiracje wpływania na organizację protestów.

– Ćwiczenia Steadfast Defender 2024 w których od dziś Polska pełni rolę gospodarza to jasny sygnał gotowości do solidarnej obrony. Na naszym terytorium w ramach DRAGON24 będą ćwiczyć liczne oddziały i sprzęt sojuszników. To wyjątkowa okazja, aby podkreślić naszą współpracę i solidarność – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– NATO daje wyraźny sygnał, że jest gotowe do odstraszania i obrony. Współpraca pomiędzy naszymi państwami w ramach najsilniejszego sojuszu bezpieczeństwa jest gwarantem rozwoju i bezpieczeństwa – dodał.

Protesty rolników mogą utrudnić lub sparaliżować nawet działania wojska – podkreślają eksperci. Utrudnianie ćwiczeń to działanie na szkodę Polski, Europy i NATO. To zmniejszanie bezpieczeństwa Polski.