Ruski mir PiS. Polacy w Radiu Gdańsk byli karani za poprawne używanie języka, „bo obrażało to uczucia religijne prezesa”

Ruscy z Nowogrodzkiej.

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” ujawnili, jakie metody stosowali nachodźcy z PiS wobec Polaków pracujących w państwowych mediach. Polakom zabraniano m.in. poprawnej, zgodnej z zasadami języka polskiego. odmiany rzeczowników.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Np. w Radiu Gdańsk dziennikarka była karana za użycie słowa „gościni”. Zgodna z zasadami języka polskiego deklinacja i używanie form żeńskich było zakazane, „bo obrażało to uczucia religijne prezesa”.

– Cenzura, donosy, zastraszanie. Tak wyglądały media pod pisowskim zarządem – skomentowała skandal posłanka Agnieszka Pomaska.

Działacze PiS od dawna zwalczają poprawne zasady stosowania języka polskiego, który co podkreślają poloniści jest językiem fleksyjnym. Jak zdaniem „Rosjan polskiego pochodzenia” pod sztandarem Jarosława Kaczyńskiego należy stosować formy rodem z komunistycznej Polski, gdy w PRL zrezygnowano z fleksyjności językowej.