Tusk powiedział prawdę. Za to zaatakował go Andrzej Duda

Prezydent właśnie publicznie się ośmieszył. Zaatakował Donalda Tuska za to, że ten powiedział rzecz oczywistą. I to dla wszystkich, łącznie z politykami PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tusk powiedział bowiem w Berlinie że „w sensie formalnym, prawnym i międzynarodowym sprawa reparacji wojennych została zamknięta lata temu”. Niwecząc w ten sposób jeden z najważniejszych mitów propagandy PiS.

Zapewne dlatego dziś Andrzej Duda przyznał odznaczenia państwowe autorom „Raportu o stratach wojennych”. I niejako „przy okazji” zaatakował demokratycznego premiera. – To wstyd, że premier wybrany w demokratycznych wyborach pozwala sobie na takie stwierdzenie! – grzmiał prezydent. – Ku mojemu zdumieniu nie tak dawno premier powiedział, że od strony prawnej i formalnej sprawa jest nieaktualna. Nie wiem, na jakiej podstawie – mówił dalej.

Po prostu premier nie powiela niedorzeczności zawartych w propagandzie Prawa i Sprawiedliwości. Bardziej interesuje go realna polityka. A nie bajki o „bimbalionach” euro jakie nam rzekomo mają zapłacić Niemcy.

Kto jak kto, ale prezydent Duda powinien o tym wiedzieć.