Apel do Sienkiewicza: czas na lustrację dziennikarzy!

Dziennikarze, którzy przez osiem lat walczyli z PiS są wściekli na nową władzę, że ta pozwala aby w mediach publicznych panoszyli się ludzie, kolaborujący z poprzednią władzą. Coraz głośniej wybrzmiewają głosy domagające się lustracji środowiska.

Mediami publicznymi zajmuje się Bartłomiej Sienkiewicz. Jego działania odbierane są co najmniej jako niezrozumiałe i pozbawione elementarnej logiki. Wyrzucenie likwidatora RDC za to, że zwolnił ludzi PiS wywołało poważny wstrząs wśród tych, którzy z reżimem Kaczyńskiego walczyli od lat i opinie te docierają też do premiera Donalda Tuska, co stawia ministra kultury w kłopotliwym położeniu. Ujawnienie, że w TVP na wysokich stanowiskach zostali zatrudnieni ludzie związani choćby z Pereirą również nie uspokaja nastrojów a wręcz przeciwnie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W tej sytuacji dziennikarze głośno domagają się lustracji, by jasno wskazać z imienia i nazwiska kto kolaborował z władzą. Żądania te obejmują nie tylko ujawnienie nazwisk ale też kwoty zarobków z publicznych pieniędzy.

Te dane powinny być jawne i powszechnie dostępne – mówi środowisko. Czas poznać zdrajców i tych, którzy sprzedali się za pieniądze, poznać też nazwy redakcji, wydawców i właścicieli tych mediów, którzy prostytuowali się z PiS.