Jeśli rząd nic nie zrobi, to ceny energii w lipcu pójdą mocno w górę

Czas działać! To ostatni moment na podjęcie systemowych działań w obszarze cen prądu. Inaczej już od lipca koszty energii pójdą znowu mocno w górę – ostrzegają eksperci. Polska ma gigantyczne środki na modernizacje energetyki ale nie wie jak je wykorzystać. Sytuacji nie poprawiają roszady w spółkach skarbu państwa.

Polsce potrzeba więcej działań w obszarze innowacji, badań i rozwoju, nowoczesnych technologii, obniżenia kosztów produkcji prądu, zmian systemowych – wszystko to można przeprowadzić mądrze analizując całość rynku energii. Od prostych spraw typu skoki napięcia w sieci po skomplikowane duże magazyny energii.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dzisiaj takiej polityki nie ma – to jest w rękach i Ministerstwa Aktywów Państwowych i Ministerstwa Klimatu. Miejmy nadzieję, że trwają jakieś prace nad kosztami energii, bo na razie Polska produkuje ją drogi i nieefektywnie.