Na Morawieckiego i Glapińskiego padł blady strach. Giertych składa pozew w sprawie Getin Noble Bank

– Uprzejmie informuję, że Giertych Kancelarie Prawne SKA zakończyła prace nad pozwem w imieniu jednego obligatariusza Getin Noble Bank skierowanym przeciwko BFG, KNF i pomocniczo Skarbowi Państwa z tytułu podjęcia się przez określonych funkcjonariuszy działań zmierzających do realizacji tzw. Planu Sokala, czyli wywłaszczenia właścicieli GNB. Skutek tego zorganizowanego przez Państwo wywłaszczenia dla obligatariuszy i akcjonariuszy oznaczał utratę majątku bez odszkodowania, co jest zabronione przez przepisy o charakterze konstytucyjnym – poinformował Roman Giertych.

– Cały szereg osób związanych z poprzednim obozem władzy powinno ponieść odpowiedzialność za te bezprawne działania, których kulminacyjnym momentem była złożona głównemu akcjonariuszowi GNB oferta korupcyjna. Działania b. Szefa KNF Marka Ch. przed, w trakcie i po złożeniu tej oferty korupcyjnej były w historii polskich finansów najbardziej jaskrawym przykładem naruszenia wszelkich norm prawnych, zbliżonym w swej istocie to przestępstwa reketingu, czyli do wymuszenia haraczu za ochronę.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Odmowa zapłacenia okupu/łapówki oraz zawiadomienie odpowiednich służb przez dr L. Czarneckiego doprowadziło do działań rewanżowych, których skutki poniósł zarówno główny akcjonariusz, jak i tysiące drobnych akcjonariuszy i obligatariuszy. Teraz jest czas, aby instytucje i osoby, które dopuściły się tych działań poniosły odpowiedzialność, a osoby, które zostały w ten sposób de facto okradzione otrzymały rekompensatę – podsumował Giertych.