UJAWNIAMY: Daniel Obajtek może iść siedzieć na 25 lat!

PiS zmienił przepisy Kodeksu Karnego w taki sposób, że za przestępstwo niegospodarności można trafić do więzienia na 25 lat. A właśnie takiego przesstępwa miał się dopuścić Daniel Obajtek.

Przestępstwo niegospodarności, w przypadku którego szkoda przekroczy wartość 10 mln zł, zagrożone jest karą do 25 lat więzienia, przy czym minimalny wyrok to 5 lat. Według naszych informacji Borys Budka dysponuje kompletem dokumentów potwierdzających szkodę wielkich rozmiarów. Oznacza to, że Daniel Obajtek trafi do więzienia na pewno a jego wyrok może wynosić w zasadzie dożywocie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Co więcej, sądy będą musiały orzekać najwyższy wymiar kary.

Za co Obajtek pójdzie siedzieć? Co prawda dokumenty Budki są niejawne, ale według naszej wiedzy chodzi o kilkadziesiąt spraw, w tym największe: transfery z Fundacji Orlenu i Lotosu, sprzedaż Lotosu oraz wysłanie maseczek i płynu do Watykanu.