Wirtualna Polska kolportuje „sondaż” bez certyfikatu w obronie Adama Glapińskiego. Firmę bez audytów i kontroli badań broni Patryk Słowik

Fot.: Twitter

Sondaż bez certyfikatu.

Wirtualna Polska kolejny raz kupiła i opublikowała „sondaż” United Surveys. To, podobnie jak IBRIS, firma należące do byłego polityka SLD Marcina Dumy.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Tym razem firma Dumy przekonuje, że więcej Polaków jest przeciwnych postawieniu Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu.

Firmy Dumy nie posiadają Certyfikatów Jakości Badań PKJPA, przyznawanych przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku.

OFBOR to stowarzyszenie skupiające firmy badawcze, które muszą podlegać kontroli. Tylko te pracownie mogą ubiegać się o certyfikaty w poszczególnych technikach badawczych, które potwierdzają, że dana pracownia prowadzi badania zgodnie z procedurami. Firmy, które nie są członkami OFBOR, takiej kontroli nie podlegają.

Marcin Duma to były doradca wojewody mazowieckiego z SLD i działacz młodzieżówki tej partii.

Jego poprzednia „sondażownia” Homo Homini – poprzednik IBRIS – zniknęła z rynku po skandalach m.in. z badaniem przeprowadzonym dla Przemysława Wiplera (dziś Konfederacja). Sam Wipler chwalił się, że sondaż kupił za kilka tysięcy złotych.

Za rządów PiS to właśnie jego firmy produkowały “sondaże”, którymi chwalił się m.in. Orlen Obajtka.

Zdjęcie