Czy teksty “Krzysztofa Suwarta” gloryfikujące Ziobrę powstawały w Wirtualnej Polsce?

– Panie Pawle Kapusta, padło ważne pytanie. Czy teksty Suwarta powstawały w siedzibie pańskiej redakcji i na służbowym sprzęcie? – pyta jeden z internautów. 

Paweł Kapusta to redaktor naczelny Wirtualnej Polski. Urodził się 22 października 1989 w Żarach, przygodę z pisaniem zaczął w serwisie futbol.pl. W listopadzie 2016 przeszedł do Wirtualnej Polski, gdzie relacjonował głównie mecze piłki nożnej. Zapowiadał że dziennikarze portalu będą „dalej dokładnie patrzeć władzy na ręce, niezależnie od tego, kto tę władzę sprawuje.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

– Ciekawa jestem, czy dziennikarze śledczy już ustalili, czy teksty Suwarta powstawały w siedzibie redakcji i na służbowym sprzęcie. A jeśli nie, to gdzie i na czyim? Jak obstawiasz? – pyta Dominika Waluś w sieci.

Na to pytanie Kapusta nie odpowiedział. Sprawa Krzysztofa Suwarta, wirtualnego autora, który pisał teksty wspierające Suwerenną Polskę i ogromnych transferów do portalu WP.pl (mowa o milionach złotych) mocno obciąża Kapustę i całą redakcję. Do dzisiaj nie zdobyła się ona na wyjaśnienie afery.

– Obstawiam, ale przyznaję się, strzelam w ciemno, że teksty tworzyli ludzie z otoczenia Zbigniewa Ziobry, z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że nie powstawały w siedzibie Wirtualnej Polski, ani na sprzęcie redakcji – komentuje aferę jedna z internautek.

Drugim problemem WP jest współpraca z Marcinem Dumą, człowiekiem który realizował wiele zleceń na rzecz PiS w ramach swojej działalności badania opinii United Surveys. Spółka niedawno została wykreślona z rejestru w Estonii, gdzie była zarejestrowana, z powodu braku składania zeznań rocznych. W środowisku odbiera się to jako próbę ukrycia przychodów ze spółek Skarbu Państwa przez Dumę.