Glapiński przed Trybunał Stanu? Polacy nie mają wątpliwości

Pracownia United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski zadała Polakom pytanie, jak oceniają możliwość postawienia przed Trybunałem Stanu szefa NBP, Adama Glapińskiego. Wynik jest daleki od tego, jakiego zapewne oczekiwano w partyjnych biurach na Nowogrodzkiej.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Aparat propagandy PiS przekonuje bowiem od dawna, że taki pomysł jest niezgodny z prawem. Tymczasem wniosek o postawienie Glapińskiego przed Trybunałem pozytywnie ocenia aż 40,1 proc. badanych. Przeciwnego zdania jest 40,4 proc.

Inaczej wygląda sytuacja wśród wyborców poszczególnych partii. Tego wniosku nie popiera 91 proc. zwolenników PiS i 77 proc. wyborców Konfederacji. Jego zwolennikami jest aż 86 proc. osób deklarujących się jako sympatycy Koalicji Obywatelskiej i 59 proc. Trzeciej Drogi.

Z tego badania płynie jeden, zasadniczy wniosek. Owszem, Polacy są podzieleni w sprawie losów Glapińskiego. Ale coraz więcej z nas jest zdania że powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Taki wynik to dla PiS prawdziwa klęska.