Błąd rządu Tuska. Pieniądze z KPO częściowo zmarnowane

Niestety nie wszystko w rządzie Tuska idzie jak należy. Jednym z przykładów jest marnowanie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy. Zamiast te pieniądze inwestować między innymi w obniżanie kosztów produkcji energii, są rozdawane na zbędne programy. Ujawnia to grafika, którą zamieściła Kancelaria Premiera.

Rząd chwali się, że zainwestował już 1,5 miliarda złotych. W rzeczywistości spora część tej kasy została jednak zmarnowana. Przykładem bardzo uderzającym są wydatki na laptopy dla szkół – 15 milionów wyrzucono w błoto, bo urządzenia te nie mają żadnego oprogramowania ani żadnej wartości edukacyjnej. Kolejne pieniądze wyrzucono na szybki internet – coś czym rząd w ogóle nie powinien się zajmować, to sprawa operatorów.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Donald Tusk nie kontroluje niestety tego wielkiego skoku na kasę a to błąd. Dzisiaj kluczową potrzebą cywilizacyjną Polski jest obniżenie kosztów produkcji energii, a na to się nie zanosi. Jedynie PSL ma na to jakieś rozwiązanie..