Idzie wielkie lanie. Tej klęski już im się nie da uniknąć

W szeregach Prawa i Sprawiedliwości narasta panika. Nawet na Nowogrodzkiej zaczynają zdawać sobie z niej sprawę.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Wszystko przez fatalną kampanię samorządową. Można już przyjąć za pewnik, że PiS dostanie w niej lanie. A co za tym idzie dziesiątki (jeśli nie wręcz setki i tysiące) partyjnych działaczy straci posady.

Nawet z badań opinii publicznej widać, że kampania PiS szoruje po dnie. Z sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika, że tylko 14 proc. respondentów uważa że PiS radzi sobie świetnie. Dla porównania aż 21,7 proc. badanych uważa, że to Koalicja Obywatelska radzi sobie najlepiej.

– Za chwilę sytuacja Prawa i Sprawiedliwości tylko się pogorszy. Wiosną czekają nas wybory samorządowe, w których największa partia prawicy nigdy nie wypadała na miarę własnych oczekiwań. Przed partią Jarosława Kaczyńskiego stoi więc perspektywa czarnego kwietnia, a potem długi okres bez większych nadziei na odbudowę poparcia do poziomów z 2019 roku – zauważył politolog, prof. Rafał Chwedoruk w rozmowie z portalem naTemat.pl.

Tak trzymać! – panie i panowie z PiS. Tak trzymać!