Eliza Michalik ujawnia kim jest Krzysztof Suwart! „Cały czas jest w Wirtualnej Polsce, Suwart to nazwisko żony”

Tajemnica rozwiązana!

Dziennikarka Eliza Michalik ujawniła kim jest słynny Krzysztof Suwart. Okazuje się, że dalej jest w Wirtualnej Polsce i piastuje kluczowe stanowisko. Odpowiada bowiem… za pozyskiwanie pieniędzy na pensje m.in. Szymona Jadczaka i Patryka Słowika.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Suwartem były trzy osoby – z kierownictwa, z finansów i reklamy. A skąd nazwisko? Otóż to nazwisko żony jednego z nich. Okazuje się, że Michalik miała rację! Otóż jedną z tych osób, zgodnie z jej opisem, jest szef redakcji natywnej Krzysztof Olszewski… mąż Joanny Suwart. Pan Krzysztof do Wirtualnej Polski trafił zaraz po Tomaszu Machale, czyli drugim ojcu „Krzysztofa Suwarta” – w grudniu 2016 r. Wcześniej pracował w darmowym tabloidzie Metro, należącym do wydawcy „Gazety Wyborczej” oraz w samej „Gazecie Wyborczej”.

W dzienniku Metro, który został zamknięty w październiku 2016 roku, był zastępcą redaktora naczelnego, a jak wyjaśnia w swoim CV na portalu LinkedIn zajmował się m.in. „przygotowywaniem ofert jak i kampanii sprzedażowych, które realizowane były przez redakcję na rzecz klientów zewnętrznych” oraz „współpracą ze sprzedażą w zakresie monetyzowania oferty” portalu dziennika Metro.

Gdy do Wirtualnej Polski przyszedł Machała Krzysztof został redaktorem ds. reklamy natywnej.

A kim był trzeci ojciec „Krzysztofa Suwarta”? Tym zgodnie z opisem musiał być nadzorujący portal finansowy WP – Money.pl Sebastian Ogórek. Musiał on akceptować teksty i wywiady „Krzysztofa Suwarta”. Po aferze został na stanowisku, ale obecnie pracuje w dziale biznesowym „Gazety Wyborczej” – jest podwładnym Romana Imielskiego.

Czyli Krzysztof Suwart to tak naprawdę trzy osoby:

  • Krzysztof Olszewski,
  • Sebastian Ogórek,
  • Tomasz Machała

Krzysztof SuwarT. Stawka była rzeczywiście większa niż życie.