Mocne słowa o Dudzie. Dobrze, że wreszcie padły!

Andrzej Duda
Andrzej Duda

Dziwaczne zachowania polityczne Andrzeja Dudy spotkały się wreszcie z odpowiednią reakcją. Dobrze że takie słowa padły publicznie! Prezydent zawetował bowiem nowelizację ustawy Prawo farmaceutyczne.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

– To jest takie spojrzenie pana Dudy, znanego zresztą ze swojego mizoginizmu, na kobiety, które uważa w ogóle za istoty, podejrzewam, niedojrzałe, a już szczególnie nastolatki (…) Pokazał, jak wygląda cały ten obóz PiS-u – pod płaszczykiem hipokryzji znowu uderzają w kobiety i w ich bezpieczeństwo, bo pigułka „dzień po” to jest zapewnienie kobiecie, która jest w sytuacji kryzysowej, awaryjnej, takiego bezpiecznika – oceniła Barbara Nowacka.

– Pamiętam, jak pan prezydent Duda sugerował w wielu momentach, że będzie liberalizował ustawę aborcyjną. Ale był na tyle słabiutki, że nawet parlament, w którym większość miała jego dawna partia, nawet tego nie przedłożyła. (…) Użył wieku jako pretekstu, by znowu uderzyć w kobiety – dodała Nowacka.

Ani sam prezydent, ani jego Kancelaria nie odnieśli się do tych słów. No bo co niby mogliby powiedzieć? Wszyscy wiedzą, jaka jest prawda.