Electromobility Poland – wirtualne samochody za prawdziwą kasę. NIK miażdży kolejne CPK

W interesie podatników jest jak najszybsze zlikwidowanie spółki Electromobility Poland i postawienie winnych przed sądem.

“Najwyższa Izba Kontroli w wystąpieniu pokontrolnym skierowanym do Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, zwróciła uwagę, że przedłużający się proces realizacji projektu budowy samochodu elektrycznego Izera, w tym w istocie niewyjście Projektu do dnia zakończenia kontroli poza fazę przygotowawczą, stwarza ryzyka dla jego realizacji. W ocenie NIK w sposób szczególny zważyć należy, że rynek motoryzacyjny, w tym zwłaszcza dynamicznie rozwijający się segment samochodów elektrycznych, cechuje się bardzo wysoką dynamiką rozwojową i silną konkurencją rynkową […] w badanym okresie założenia projektu i jego cele strategiczne nie były realizowane terminowo.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


 Od października 2016 r. do dnia zakończenia czynności kontrolnych w Spółce (30 sierpnia 2022 r.) nie zrealizowała ona założeń w planowanych i przedłużanych terminach wynikających z kolejnych dokumentów planistycznych, ani nie wyszła poza prace przygotowawcze.”

Innymi słowy mówiąc Electromobility Poland to kolejna wydmuszka, projekt aby brać kasę ze skarbu państwa i nic nie dowozić. Wirtualne samochody ale za prawdziwe pieniądze!

A mówiąc wprost jest to okradanie podatników – nas wszystkich!