Kolejne kłopoty Kaczyńskiego. Znowu będzie musiał się tłumaczyć!

Z coraz większymi kłopotami musi się mierzyć lider PiS. Po prostu coraz więcej wiadomo o kulisach jego rządów. I Kaczyński musi się często i gęsto tłumaczyć.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Jarosław Kaczyński, albo pomniejsza swoją rolę, albo nie wypełniał swoich obowiązków – mówił wiceszef komisji ds. Pegasusa, Marcin Bosacki. – Przez około rok, gdy był już wicepremierem ds. bezpieczeństwa i w jego kompetencjach leżało zajmowanie się tego typu sprawami, czyli służbami specjalnymi, ich efektywnością, praworządnością, to było wpisane w regulamin Komitetu ds. bezpieczeństwa, Kaczyński twierdzi, że się tym nie zajmował – dodał polityk KO.

– Jestem przekonany, że jeszcze nie raz Jarosław Kaczyński zostanie wezwany przed komisję. Raz na pewno, na posiedzenie niejawne, bo też zasłaniał się ucieczką w tryb niejawny, że wie, ale nie może nam czegoś powiedzieć jawnie – przekonywał Bosacki.

Kaczyński był człowiekiem, który zbudował w Polsce ustrój na poły autorytarny. I po prostu musi za to odpowiedzieć. Inaczej nie może być, jeśli chcemy żyć w państwie prawa.