Gdzie jest Daniel Obajtek? W Polsce go nie ma, służby bezradne?

Daniel Obajtek zamieścił w sieci starannie skadrowane zdjęcie, na którym tankuje drogi samochód na stacji benzynowej. Internauci pytają jednak o to, gdzie tak naprawdę przebywa były prezes Orlenu. Najprawdopodobniej uciekł z Polski.

Daniel Obajtek doskonale wie, że może zostać w każdej chwili zatrzymany. Powodem aresztowania może jednak nie być żaden przekręt, przynajmniej nie w tej chwili, ale zwykła wpadka przy składaniu zeznań na temat Piotra Nisztora w sądzie. Podejrzenie o popełnieniu przestępstwa złożył bowiem dziennikarz Grzegorz Jakubowski, który pisał o związkach Nisztora i Obajtka oraz załatwianiu przez prezesa Orlenu pracy dla rodziny Nisztora i miał za to proces. Wtedy jednym ze świadków był Obajtek, który kategorycznie zaprzeczał jakoby Nisztora znał.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Po ujawnieniu taśm Obajtka a więc nagrań z jego gabinetu i rozmowy z Nisztorem wiemy, że Obajtek się z nim doskonale znał i był na bardzo przyjacielskiej stopie. Za to że kłamał przed sądem może teraz zostać skazany na kilka lat więzienia.

Dlatego podobnie jak Duklanowski uciekł z Polski. Duklanowski siedzi w Afryce a Obajtek? Być może właśnie w Szwajcarii…