Poprawiamy żenujący komunikat policji w sprawie kradzieży wieńca przez Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński jest złodziejem. W dniu wczorajszym ukradł spod pomnika wieniec poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej. W sprawie kradzieży komunikat o żenującej treści wydała policja.

“Dzisiaj na pl. Piłsudskiego przy Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej doszło do incydentu z udziałem parlamentarzysty, który zabrał wieniec złożony w tym miejscu przez inną osobę. Policjanci dokumentowali przebieg zdarzenia, w którego czasie czynności prowadził także nasz Zespół Antykonfliktowy starając się zapobiec naruszeniu prawa i informując posła o zgodnym z nim zachowaniu. Z uwagi na to, że całe zajście zostało nagrane, a parlamentarzysta jest osobą powszechnie znaną – jego zatrzymanie nie było niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania, a więc nie zachodziły przesłanki wymagane dla podjęcia takiego działania. Dalsze czynności w powyższej sprawie będą procedowane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Rzecznik Prasowy KSP

podinspektor Robert Szumiata”

Otóż nie, panie Szumiata. Zdarzenia wyglądały inaczej. Oto poprawiony komunikat:

“Dzisiaj na pl. Piłsudskiego przy Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej doszło do kradzieży, którego sprawcem był Jarosław Kaczyński. Ukradł on wieniec złożony w tym miejscu przez inną osobę.

Policjanci nie zapobiegli kradzieży, ograniczając się jedynie do dokumentowania przebiegu zdarzenia.

Rzecznik Prasowy KSP

podinspektor Robert Szumiata”