Paweł Miter: prezes szwajcarskiej spółki Orlen zatrzymany w lutym, wyszedł na wolność!

Skandal w służbach i prokuraturze. Wypuszczono prezesa spółki, której “zginęło” 1,6 mld złotych. To oznacza, że rząd nie ma kontroli nad organami ścigania i działają tutaj samowolnie służby specjalne.

– Fakty TVN nie poinformowały dziś o tym, że prezes szwajcarskiej spółki Orlen zatrzymany w lutym, wyszedł na wolność po wpłacie 250 tys zł kaucji To musi być przypadek Tak jak przypadkiem musi być to, że wiele “mediów” powiela informację w tytułach, że była to “koronkowa akcja służb”, niektóre z nich, jak TVN nie informują, że gość od przewału na 1,6 mld wyszedł na wolność. Przeciętny odbiorca, po takim “przekazie” myśli, że służby działają poprawnie, bo gościa “zatrzymano i aresztowano” – napisał Paweł Miter.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Ta “koronkowa akcja służb” w tej sprawie, to mam wrażenie uruchomienie medialnych “przekaziorów” tak, aby nie uderzać w nowe szefostwo służb O tym, że to nie była żadna wzorowa akcja służb, pisałem dziś rano. I zdania nie zmienię, choć po tym wpisie dostałem info, że po co krytykuję i po co wytykam ułomności tej “koronkowej akcji slużb” W sprawie tego przewału prawdopodobnie udział brały nasze służby, a jeśli nie, to na pewno doskonale wiedziały, kim jest prezes szwajcarskiej spółki i żaden Siemoniak i inny tego nie wyjaśni Samo jego zatrzymanie do zupełnie innej sprawy, było dla niego znakiem, że od teraz ma już być “elektryczny” i żeby następnym razem solidnie się zastanowił, gdy będzie miał przyjechać do Polski Taka to była “koronkowa operacja slużb”. Ogon merda psem i merdać będzie – dodał Paweł Miter.

– Pisałem to już kilkukrotnie Służby w modusie działania Wąsika i Kamińskiego uwielbiały bazować na osobach z “przeszłością”. Ten prezes szwajcarskiej spółki to majstersztyk, pod każdym względem tej brudnej ekipy. Także pod tym względem, że jeśli zniknie, to nikomu na jego powrocie do Polski nie będzie zależeć Wszystkie akcje CBA we Wrocławiu, które okazały się być trefne, a które znam z akt, opierały się właśnie na robocie gangsterów i szemranych typów To z nimi niejednokrotnie robiono wałki finansowe, także ludzie z CBA robili z nimi wałki na boku, przykład sprawa Matkowskiego i działki wartej wiele milionów, lokaty na Cyprze, tu ważam się uczyli, nabierali szlifów do takich akcji A potem, jak się rypło, to zawsze było już z górki, aby łatwo odbijać od siebie podejrzenia, a bo to gangus było, bo niewiarygodny, bo ma zarzuty w innej sprawie, a w ogóle to bił znaną żonę.

– To jest modus operandi, który ekipa Wąsika z brudnych służb ma opanowany do perfekcji Panie Tusk, sprawa szwajcarskiego wałku ostatecznie uderza w Pana Mam nadzieje, że Pan to widzi I myślę sobie, że to może być sprawa tego kalibru, która ostatecznie wynagrodzi PiSowi to, że do tej pory po przegrnaych wyborach nie “odpalili” piórem “prawicowych dziennikarzy” żadnej afery uderzającej w otoczenie Tuska, czy jego poprzednie “okresy władzy”, co dla mnie i kilku moich rozmówców było w ostatnich tygodniach bardzo zastanawiające Być może właśnie na naszych oczach rodzi się taki gniot dla otoczenia Tuska. Obajtek zdaje się już przyjął retorykę, sugerując, żeby pytać komu przeszkadzała ta szwajcarska spółka… Ja wiem jedno, na pewno nie była to “koronkowa akcja służb” Siemoniaka, za dużo tam jest złogów po poprzedniej brudnej ekipie od Wąsika i Kamińskiego – podsumowuje