Piotr Zgorzelski: Polsce potrzebna jest komisja ekspertów do zbadania rosyjskich wpływów

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), wypowiedział się na temat komisji ds. wpływów rosyjskich, co wywołało spore zainteresowanie mediów i opinii publicznej. Zgorzelski stwierdził: “Moim zdaniem komisja ds. wpływów rosyjskich, która ma charakter ekspercki, jest dużo lepsza niż komisja sejmowa. Wolę, aby eksperci wyjaśniali tę sprawę w zaciszu gabinetów niż politycy w świetle jupiterów.”

Zdaniem Zgorzelskiego, sprawy tak delikatne i skomplikowane, jak wpływy obcych mocarstw na politykę kraju, powinny być badane przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Komisja ekspercka, działająca z dala od kamer i medialnego szumu, może skupić się na merytorycznym wyjaśnianiu złożonych kwestii, bez ryzyka politycznej manipulacji i populizmu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.