Europoseł PiS upił się, zwyzywał i rzucił na byłą dziennikarkę TVP. “Tobiszowski dopuścił się rękoczynów wobec kobiety”

Foto: Wikipedia

Patologia w PiS.

Portal Onet ujawnił wstrząsające nagrania ze znęcania się europosła PiS Grzegorza Tobiszowskiego nad jego partnerką, byłą dziennikarką TVP Jacka Kurskiego Tatianą A.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tobiszowski był najpotężniejszym człowiekiem na Śląsku — regionalnym liderem partii, członkiem rządu i europosłem.

– Onet dysponuje wstrząsającymi nagraniami, które pokazują, jak pastwił się nad swoją partnerką. Wcześniej stosował przemoc wobec żony, senatorki PiS. Miał ją nazywać “dz**ką” i “downem” oraz groził, że “zniszczy ją jak pluskwę”. W szale demolował przedmioty i jeździł po pijanemu. Tobiszowski w wulgarny sposób wyzywał i obrażał swoją partnerkę Tatianę A. oraz jej dzieci. Kobieta wezwała na miejsce policję – czytamy na portalu Onet.

Gdy na miejsce przyjechała policja Tobiszowski kłócił się z funkcjonariuszami i zarzucał im, że sprzedadzą informacje o awanturze mediom. Chodziło o „Rzeczpospolitą”, którą niegdyś rządzili ludzie PiS, a która to miała kupować kompromitujące materiały.

Nagranie, które przedstawia Onet powstało w nocy z 13 na 14 stycznia 2024 r. Wcześniej – na przełomie 2017 i 2018 r. w domu europosła doszło do awantury z jego byłą żoną Dorotą Tobiszowską. Kobieta miała wybiec z domu z zakrwawionymi rękami.

Tobiszowski w latach 2015–2019 Tobiszowski był sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

– Był najbardziej wpływowym człowiekiem na Śląsku — dzielił i rządził w spółkach górniczych, których prezesi byli jego ludźmi. Partia to doceniała — w nagrodę w 2019 r. trafił do europarlamentu – wskazuje Onet.

Na opublikowanym nagraniu słychać jak Tobiszowski wraca pijany do domu i zaczyna wyzywać partnerkę i jej dzieci.

– Jesteś prymityw. Prymityw. Poje***y prymityw. K***a, ty mnie w moim łóżku nie przyjmiesz? Kota wolisz? K***, ja pier***ę. Tania, wypiłem, ale mózg chodzi. Koniec z nami. Koniec! Nie będzie ślubu, nie będzie, k*** niczego i nie szukaj domu wspólnego. Ja sobie znajdę, nie dla ciebie, dla mnie. Weź sobie, k***, talerze i twoje gówna. I nagrywaj mnie, mam to w dupie. (…) Powiem ci, to co zrobiłaś, to jest kur****o. Wypiłem, ale jesteś, k***a, hańbą. Hańbą kobiecą! Śpij i, k***a, się gździj. To jest, k***a, łóżko moje. Wiesz co? Ja cię, k***a, utrzymuję. Nie dajesz 10 groszy. Jesteś pasożytem, pasożyt jesteś! Jak ty możesz żyć, jako pasożyt? Mam cię w dupie, wyjeżdżam i, k***a, gnij tutaj. Jesteś, k***a, uzależniona ode mnie. I ty jesteś taką szmatą. Powiem ci, ja pier***ę. Nie ma. Jesteś, k***a, prymityw. Prymityw i tyle. PRYMITYW! Jesteś, k***a, po prostu wredną suką. Przepraszam, ale jesteś suką pier*****ą i tyle. Wypiłem i nie chcę z tobą jutro… Wypier****j! Śpij, ja wyjeżdżam, koniec. Jesteś złym człowiekiem. W tobie jest tyle zła. Gówna w tobie jest! Jesteś szmatą, k******ą szmatą. (…) Idź do Francji. Spier****j. Daj mi wreszcie żyć. To ja cię bronię, płacę adwokatom, jesteś, k***a, zerem. Zerem! Powiem ci tak, wypiłem, ale nie na tyle żeby… K***a, od poniedziałku zrobię z tobą porządek. Ty jesteś, k***a, dno dna. Nie masz honoru. Kobiecości nie masz. Co ty mi dajesz jako kobieta? Co? Zero! K***a, teraz śpisz, siedzisz tu, k***a, się mścisz – mówi na nagraniu europoseł PiS.

Jak wskazuje Onet, nagranie potwierdza, że w pewnym momencie Tobiszowski dopuścił się rękoczynów wobec kobiety.

Jednemu z dzieci zarzuca opóźnienie intelektualne i homoseksualizm. Kobiecie każe iść na ulicę i pracować jako prostytutka oraz oskarża o ateizm.

Kobietę wyzywa też od “ubeków”, “szpiegów” i “bolszewików”. Mówi też, że “zgnije w pierdlu”.

Tatiana A. to była dziennikarka TVP3 Lublin. Współtworzyła programy o tematyce historycznej, m.in. “Było, nie minęło”.

– W październiku 2022 r. została zatrzymana przez Centralne Biuro Śledcze Policji, a następnie przewieziona do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie. Tam usłyszała zarzuty m.in. powoływania się na wpływy w Kancelarii Prezydenta RP i samego prezydenta Andrzeja Dudy oraz u władz samorządowych i wojewody lubelskiego – dodaje Onet.

Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Areszt opuściła w styczniu 2023 r. po wpłaceniu kaucji przez Tobiszowskiego.