W jaki sposób ludzie PiS komunikują się z Moskwą?

Agenci wpływu i nielegałowie mają znaczący wpływ na politykę i społeczeństwo kraju, w którym działają i są jednym z ulubionych sposobów wpływu, stosowanym przez Rosję. Poprzez swoje działania mogą kształtować opinie publiczne, wpływać na wyniki wyborów, a nawet destabilizować rządy. Ich działalność jest często trudna do wykrycia, ponieważ działa na subtelnych poziomach, wykorzystując zaufanie i relacje międzyludzkie. W jaki sposób tego typu osoby z PiS mogą kontaktować się z Moskwą?

Agenci wpływu to osoby działające na rzecz obcego państwa, w tym przypadku Rosji, które starają się wpływać na opinię publiczną, decyzje polityczne i strategiczne interesy kraju, w którym operują. Ich celem jest kształtowanie środowiska informacyjnego w sposób sprzyjający interesom mocodawcy. Do tej grupy mogą należeć dziennikarze, naukowcy, politycy, a nawet przedsiębiorcy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Komunikacja agentów wpływu z krajem, który ich zadaniuje, może odbywać się na wiele różnych sposobów. Jednym z tradycyjnych sposobów jest korespondencja szyfrowana, która polega na wymianie listów z użyciem kodów lub szyfrów, często przesyłanych za pośrednictwem poczty lub kuriera. W dzisiejszych czasach coraz częściej wykorzystuje się jednak elektroniczne kanały komunikacji, takie jak zaszyfrowane e-maile czy aplikacje do szyfrowania wiadomości.

Agenci wpływu mogą także korzystać z bardziej subtelnych metod, takich jak zaszyfrowane przekazy w artykułach prasowych, książkach czy nawet w mediach społecznościowych. Często używają oni tzw. martwych skrzynek, czyli umówionych miejsc, gdzie pozostawiają informacje, które następnie są odbierane przez osoby wtajemniczone. Inną metodą jest komunikacja za pomocą specjalnych stron internetowych czy blogów, które mogą zawierać ukryte wiadomości.

Nielegałowie to agenci działający pod fałszywą tożsamością, często przez wiele lat, z pełnym osadzeniem w społeczeństwie docelowego kraju. 

Nielegałowie często tworzą nowe życie od podstaw, zakładają rodziny, pracują w normalnych zawodach i nawiązują szerokie kontakty towarzyskie. Wszystko to służy budowaniu ich wiarygodności i umożliwia gromadzenie cennych informacji dla kraju, który ich wysłał. Komunikacja nielegałów z ich centralą również odbywa się za pomocą zaawansowanych technik szyfrowania i skomplikowanych systemów przekazywania wiadomości, które mogą obejmować zarówno metody tradycyjne, jak i nowoczesne technologie.

Nielegałowie mogą także wykorzystywać technologie trudne do wykrycia. Współczesne technologie, w tym internet i telefony satelitarne, również odgrywają znaczącą rolę w ich pracy, umożliwiając szybkie i bezpieczne przesyłanie danych.

Problem polskich służb

Według naszych informatorów duża część służb została sparaliżowana i nie była w stanie analizować działań oraz wykrywać aktywności nielegałów oraz agentów wpływu. Dość powiedzieć, że oficerowie byli kierowani do zadań przeciwko opozycji.