Wirtualna Polska zwolni nawet 120 osób. Krzysztof Suwart zostanie, Jadczak i Słowik nieopłacalni?

Czystki w WP.

Wirtualna Polska wraz z upadkiem PiS nie ma najlepszej sytuacji. Nowe władze nie zamierzają jej wspierać milionami ze spółek Skarbu Państwa i rządowych funduszy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dlatego jej spółka zależna – Wirtualna Polska Media – odpowiadająca za redakcje (WP.pl, o2.pl, Money.pl czy Pudelek.pl) i biuro reklamowe holdingu Wirtualna Polska, zapowiedziała zwolnienie do 120 osób. To 10 proc. swojej obecnej załogi.

– W mailu do pracowników Wirtualna Polska Media podkreślono, że decyzja o przeprowadzeniu zwolnień grupowych „była trudna, ale jest niezbędna do zapewnienia długoterminowej stabilności i konkurencyjności naszej firmy” – czytamy na portalu Wirtualne Media, należącym do WP.pl.

WP najpewniej nie ruszy swojego najcenniejszego pracownika – czyli mistrza kryptoreklamy Krzysztofa Suwarta. Co czeka jego drogich i publikujących niewiele treści kolegów – nie wiadomo.