Problem Szczuckiego. Rządowe Centrum Legislacyjne było używane do kampanii wyborczych PiS

Krzysztof Szczucki użył Rządowego Centrum Legislacyjnego do kampanii wyborczej – poinformował premier Donald Tusk. Szczuckiemu grozi teraz wiele lat więzienia.

Jak PiS używał państwa i pieniędzy podatników do swoich celów? Widać to na przykładzie przestępczych działań Krzysztofa Szczuckiego:

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Zatrudnienie 6 pracowników, którzy realnie nie świadczyli pracy na rzecz RCL, za to widoczni byli w aktywnościach “w terenie”, które były prezes RCL K. Szczucki prowadził w latach 2022-2023 – pewnie przez przypadek – w swoim przyszłym okręgu wyborczym.

– Gwałtowny wzrost liczby i kosztów wyjazdów prez. Szczuckiego do tego okręgu, wszystko finansowane z budżetu RCL. 20-krotny wzrost wydatków na gadżety reklamowe, które były wykorzystywane w okresie przedwyboczym. Prowadzenie przez RCL szkoleń i konferencji – gdzie? Też w woj.kujawsko-pomorskim.

– Na stronach RCL opublikowany został audyt wskazujący na wydatkowanie ok 1,3 mln na cele pozostające bez związku z ustawowymi zadaniami RCL, a mogące być wiązane z przyszłym kadydowaniem prez. K. Szczuckiego z tego okręgu. Zawiadomienie o podejrzeniu popelnienia przestępstwa zostalo już w tej sprawie skierowane.