Znana internautka ostro o Kaczyńskim: Tak dbał o obronność, że ruską rakietę wyniuchał mu koń, aż pod Bydgoszczą

Wypowiedzi internautów często odzwierciedlają nastroje społeczne i stanowią ważny element debaty publicznej. Jedna z internautek w wyjątkowo ostrym tonie skomentowała rządy Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz postawę Jarosława Kaczyńskiego. W swoim wpisie nawiązała do licznych kontrowersji i problemów, z jakimi borykała się Polska w ostatnich latach.

Internautka podkreśla, że przez osiem lat Jarosław Kaczyński, jako lider PiS, miał decydujący wpływ na politykę kraju, kontrolując niemal każdy aspekt rządzenia. “Przez 8 lat ich wszechmocny Kaczyński był decyzyjny, trzymał za mordę wszystko i wszystkich, a po utracie władzy bez grama zażenowania jedzie narracją, że nic nie mógł, o niczym nie decydował, a za mordę był trzymany przez Tuska??” – pisze internautka, wskazując na sprzeczności w narracji Kaczyńskiego przed i po utracie władzy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kolejnym punktem krytyki jest użycie systemu Pegasus do inwigilacji, nawet wśród własnych ludzi. “Trzepał Pegasusem nawet takich jełopów jak Suski, ale złodziejską bandę Ziobry załatwił dopiero dyktafon podwładnego?” – pyta retorycznie, nawiązując do afery podsłuchowej, która wstrząsnęła polską sceną polityczną.

Internautka nie szczędzi krytyki również za politykę PiS wobec górników i rolników. “Tak dbał o górników, że zasuwali po australijski węgiel do Gdańska, a was wysyłał po chrust do lasu, bo drewno zdążył wywieźć Chińczykom? Tak dbał o rolników, że karmił was chlebem z robaczywej, ukraińskiej pszenicy?” – pisze, podkreślając kontrasty między obietnicami a rzeczywistością.

W ostrych słowach odnosi się także do kwestii obronności i ekonomii. Zwraca uwagę na przypadek ruskiej rakiety, którą wykrył koń pod Bydgoszczą, co miało być dowodem na nieudolność rządzących w zapewnieniu bezpieczeństwa kraju. “Tak dbał o obronność, że ruską rakietę wyniuchał mu koń, aż pod Bydgoszczą?” – pyta. Krytykuje również brak zrozumienia dla problemów ekonomicznych przez wyborców PiS, nawiązując do inflacji i absurdalnych teorii o niemieckim wpływie na stan Odry.

Internautka zwraca również uwagę na kontrowersje polityczne związane z premierem i relacjami z Rosją. “Jedziecie po Tusku, a nie wadzi wam człowiek, który własnemu premierowi pozwala klepać się po plecach ze zwolennikami Putina, ‘mordercy własnego brata’?” – pyta, krytykując brak konsekwencji w postawach zwolenników PiS.