Będzie lanie. Co teraz powie Kaczyński?

Kolejne sondaże pokazują, że wybory do Parlamentu Europejskiego wygra Koalicja Obywatelska. Partia Tuska utrzymuje stabilną i bezpieczną przewagę nad PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla „Wydarzeń” Polsatu wynika, że na KO chce głosować 31,5 proc. badanych. Na PiS jest to 30,5 proc. Na dalszych miejscach plasuje się Konfederacja (9,7 proc.), Trzecia Droga (9,6 proc) i wreszcie Lewica (8,1 proc.).

Gdyby taki wynik się potwierdził, to oznaczałoby że KO wprowadziłaby do PE 19 posłów. PiS – 18, Konfederacja i Trzecia Droga po sześciu a Lewica pięciu. Dla PiS oznacza to prawdziwą katastrofę. Po wyborach w 2019 mieli aż 27 europosłów.

Ciekawe, jak ją wytłumaczy Kaczyński? Będzie przekonywał że Prawo i Sprawiedliwość odniosło kolejne (które to z rzędu?) moralne zwycięstwo?