Miliony złotych na dyrektorów TVP. Ujawniono jak Lewica pasożytuje na państwowej telewizji! [LISTA]

Sygut i przyjaciele.

Sieć Obywatelska Watchdog walczy z ekipą Lewicy o ujawnienie zarobków ekipy Tomasza Syguta i Grzegorza Sajóra w TVP. Likwidator TVP Daniel Gorgosz konsekwentnie odmawiał dziennikarzom i obywatelom ujawnienia danych – co doprowadziło do wystąpienia na drogę sądową.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednak dziennikarze znaleźli sposób, aby ujawnić choć część danych – zmusili likwidatora do podania listy osób pełniących funkcje publiczne w TVP.

Następnie musiał on podać wysokość zarobków samych dyrektorów – choć zrobił to w zanonimizowanej formie.

– Jest to jednak odpowiedź – łamigłówka. Dlaczego? W pierwszej części odpowiedzi wskazano nam, że funkcje publiczne pełnią: likwidator, dyrektor generalny i dyrektorzy jednostek organizacyjnych i wszyscy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Następnie podano nam szczegółowe informacje dotyczące dwóch pierwszych funkcji – Dyrektor Generalny Tomasz Sygut zarabia 50 000 zł brutto miesięcznie, a Likwidator i Dyrektor Biura Spraw Korporacyjnych Daniel Gorgosz – 48,441,58 zł brutto miesięcznie. W przypadku dyrektorów jednostek organizacyjnych osobno podano nam listę pracowników z przyporządkowaną funkcją i osobno zestawienie ich wynagrodzeń, zastrzegając, że zostały podane w innej kolejności niż na liście z imieniem, nazwiskiem i funkcją – wskazuje Sieć Obywatelska Watchdog.

Okazuje się, że sami dyrektorzy TVP pochłaniają miliony z kieszeni podatników. A cały koszt funkcjonowania TVP i PR wzrósł dzięki ekipie Tomasza Syguta i Lewicy do aż 3,5 mld złotych rocznie.

źródło: Sieć Obywatelska Watchdog