Porażka polityków PiS i Suwerennej Polski w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Oni nie pojadą do Brukseli

Skończyły się ogromne wypłaty i nicnierobienie.

Niedawne wybory do Parlamentu Europejskiego zakończyły się dużą porażką dla wielu polityków związanych z Prawem i Sprawiedliwością (PiS). Znaczące postacie, które dotychczas odgrywały istotną rolę w europejskiej polityce, nie zdołały uzyskać mandatów, co stanowi poważny cios dla partii.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Oto lista porażek PiS:
Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki, długoletni europarlamentarzysta, znany ze swoich licznych kontrowersji i stanowczych poglądów, nie zdołał utrzymać swojego mandatu. Jego przegrana jest szczególnie znacząca, gdyż Czarnecki przez lata był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich polityków w Brukseli, szczególnie ze względu na aferę z kilometrówkami i wyłudzeniem ogromnych pieniędzy.

Anna Fotyga

Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych, również nie zdołała przedłużyć swojej kariery w Parlamencie Europejskim. Fotyga była znana z konserwatywnych poglądów i niewiele poza tym.

Karol Karski

Karol Karski, który w Parlamencie Europejskim pełnił rolę członka prezydium i reprezentanta Kaczyńskiego, nie dostał się i będzie musiał wrócić do Polski.

Beata Kempa

Beata Kempa, była minister ds. humanitarnych i europarlamentarzystka, również nie zdołała zdobyć wystarczającej liczby głosów. Jej aktywność z plecakami pomogła w porażce.

Elżbieta Rafalska

Elżbieta Rafalska, była minister rodziny, pracy i polityki społecznej, znana jako członkini gangu tapira, gorzko przeżywa porażkę.

Jacek Saryusz-Wolski

Jacek Saryusz-Wolski nie zdołał zdobyć wystarczającego poparcia.

Witold Waszczykowski

Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych, ten od San Escobar, poniósł wielką porażkę.

Nowe twarze, które nie zdołały uzyskać mandatów

Jacek Kurski

Jacek Kurski, były prezes TVP, propagandzista PiS, próbował swoich sił w polityce europejskiej, jednak nie zdołał zdobyć mandatu. Jego umiejętności nie pomogły.

Michał Dworczyk

Michał Dworczyk, były szef Kancelarii Premiera, zamieszany w mnóstwo pisowskich afer, także nie zdołał uzyskać mandatu. Nie miał jak układać się z wyborcami.

Radosław Fogiel

Radosław Fogiel, czeladnik piekarski, nie poszedł dalej. Brak poparcia dla PiS okazał się zabójczy.

Małgorzata Gosiewska

Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu, także nie zdołała zdobyć mandatu. Jej długoletnia kariera polityczna nie znalazła wystarczającego poparcia wśród wyborców.

Sebastian Kaleta

Sebastian Kaleta, znany szerzej jako Wiktor Kos, też nie poszedł. No co za pech.

Jarosław Sellin

Brak kultury czy brak poparcia? Nie ma znaczenia – nie pojedzie.

Przemysław Wipler

Przemysław Wipler, były poseł i aktywny polityk, także nie zdołał zdobyć mandatu. Jego powrót do polityki nie okazał się sukcesem.