Roman Giertych – autor sukcesu Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Jeśli chcieć by wskazać jedną osobę, która miała największy wpływ na zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, będzie to Roman Giertych. To on i kierowany przez niego zespół do spraw rozliczeń spowodował, że ludzie uwierzyli w rozliczenia PiS i poszli zagłosować za tymi rozliczeniami.

Roman Giertych od wielu miesięcy niestrudzenie walczy z niedasizmem i oporami urzędników. Składa zawiadomienia, ujawnia największe afery i bezlitośnie demaskuje pisowskie przekręty. Sukces ostatnich dni, który mógł mieć ogromny wpływ na wybory, to Tomasz Mraz i jego nagrania.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Giertych tymi nagraniami zmienił bieg polskiej polityki. Jednoosobowo zastąpił powolnego i nieskutecznego Bodnara, który coraz częściej kojarzony jest  z żółwiem, zmusił Solidarną Polskę i PiS do bardzo głębokiej defensywy. Sukces Romana Giertycha jest tym większy, że gdyby nie on, to wielu wyborców KO pozostałoby po prostu w domu.

Motywacja, którą udało mu się wykrzesać, pozwoliła Koalicji Obywatelskiej na miażdżące zwycięstwo a Tusk zrozumiał, że bez rozliczeń i bez postawienia na ludzi twardych i zdecydowanych nie da się prowadzić polityki.