Jarosław Kaczyński, karzeł polityki, nieudacznik i hejter

Jarosław Kaczyński to polityk, idol spiskowych teorii, który urodził się 18 czerwca 1949 roku w Warszawie. Znany jest bardziej z tego, czego nie zrobił, niż z tego, co zrobił. Jego życiowa misja zdaje się polegać na podzieleniu Polaków bardziej niż jakakolwiek katastrofa naturalna.

Jego przygoda z polityką rozpoczęła się w 1977 roku, kiedy to dołączył do Komitetu Obrony Robotników (KOR). Już wtedy wykazywał się talentem do bycia w centrum wydarzeń bez wnoszenia zbyt dużego wkładu. Być, ale niewiele robić?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W 1989 roku, w wyniku historycznych przemian, Jarosław wspólnie z Lechem zakładają Porozumienie Centrum (PC), które jest dziś pamiętane głównie za swoje porażki i marginalne znaczenie. Po nieudanych próbach zaistnienia na politycznej scenie, bracia Kaczyńscy w końcu założyli Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w 2001 roku. Partia ta stała się ich platformą do realizacji osobistych ambicji i vendetty.

Jarosław Kaczyński pełnił funkcję premiera od lipca 2006 do listopada 2007 roku. Jego kadencja była naznaczona paranoicznymi czystkami, nieudolnymi reformami i obietnicami, które nigdy nie zostały spełnione. Słynne słowa “Teraz, k****, my!” stały się symbolem jego rządów, które cechowały się brakiem transparentności i dążeniem do władzy absolutnej.

Po tragicznym wypadku w Smoleńsku w 2010 roku, Jarosław Kaczyński bez skrupułów wykorzystał śmierć brata i innych ofiar do budowania narracji politycznej opartej na teorii spiskowej. Stał się centralną postacią PiS, kontrolując partię żelazną ręką i eliminując wszelką opozycję wewnętrzną.

Jarosław Kaczyński ma na swoim koncie więcej skandali niż rzeczywistych osiągnięć. Jego partia jest zamieszana w niezliczone afery korupcyjne, nadużycia władzy i nepotyzm. Od skandalu związanego z Komisją Nadzoru Finansowego, przez aferę respiratorową, po manipulacje przy przetargach na nieruchomości – lista jego przewinień jest długa i wciąż rośnie…

Kiedy znajdzie się w więzieniu?