Wiele nadal niewyjaśnionych afer PiS. Dlaczego wokół nich cicho?

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) miała stać na straży stabilności finansowej kraju. Jednakże ujawnienie nagrań, w których Marek Chrzanowski, przewodniczący KNF, sugerował Leszkowi Czarneckiemu, właścicielowi Getin Noble Banku, zatrudnienie jego znajomego prawnika w zamian za przychylność dla banku, wstrząsnęło opinią publiczną. Chrzanowski został oskarżony o nadużycie władzy i korupcję. To tylko jedna z wielu niewyjaśnionych do dzisiaj pisowskich afer.

Kolejny skandal związany z budową wieżowców przez spółkę Srebrna. Ujawnione rozmowy Kaczyńskiego z Geraldem Birgfellnerem, austriackim biznesmenem, ukazują kulisy korupcyjnych działań i próbę zatajania nielegalnych transakcji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pamiętacie maseczki? Zakup maseczek ochronnych od instruktora narciarstwa, znajomego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, wywołał oburzenie społeczne. Maseczki były niespełniające norm, a kontrakt został zawarty na kwotę kilkudziesięciu milionów złotych bez przetargu.

Spółka GetBack zajmująca się windykacją należności doprowadziła do strat finansowych tysięcy Polaków. W sprawę zamieszani byli politycy PiS, którzy mieli czerpać korzyści z działań spółki i chronić ją przed kontrolami. Pojawiało się tam również nazwisko Morawieckiego.

Każda z powyższych afer pokazuje, że politycy PiS wielokrotnie naruszali prawo i nadużywali swojej władzy dla prywatnych korzyści. Zaufanie społeczne do rządzących zostało poważnie nadwyrężone. W świetle tych faktów, konieczne jest aresztowanie tych politycznych bandytów i posadzenie ich do więzienia. Jak najszybciej