Lekarze zdiagnozowali PiS i Suwerenną Polskę. Nie ma nadziei na poprawę

Politycy PiS i Suwerennej Polski mogą być osobami chorymi psychicznie, które należy izolować od społeczeństwa. Widać to przede wszystkim po stosowaniu przez mechanizmu tak zwanej projekcji, gdy obwiniają innych o efekty swoich własnych decyzji i działań. Projekcja występuje bardzo często u osób z zaburzeniami osobowości.

Projekcja jest to sposób, w jaki umysł radzi sobie z wewnętrznym konfliktem, przenosząc odpowiedzialność za te trudne emocje na zewnątrz. Projekcja występuje, gdy jednostka ma trudności z zaakceptowaniem pewnych aspektów siebie. Na przykład osoba, która nie potrafi przyznać się do własnej agresji, może oskarżać innych o agresywne zachowania.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W niektórych przypadkach projekcja jest bardziej widoczna u osób z pewnymi zaburzeniami osobowości, takimi jak narcyzm czy zaburzenie osobowości typu borderline. W takich przypadkach, projekcja może być używana jako część szerszego wzorca i zachowań manipulacyjnych.

Nic dziwnego, że w przestrzeni publicznej pojawiają się pomysły, by posłów i senatorów badać regularnie psychologicznie a jeśli pojawiają się zaburzenia to izolować ich od społeczeństwa…