Michał Chmielewski wyjaśnia propagandę PiS i ataki na rząd Tuska

Znany komentator polityczny Michał Chmielewski wyjaśnia sprawę ataków na rząd Donalda Tuska:

1. PiS sprowadził do Polski i UE, w sposób nielegalny, TYSIĄCE imigrantów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


2. Koalicja rządząca wyjaśnia te kwestia a odpowiednie służby wszczynają postępowania. Komisja śledcza pokazała zaplecze polityczne tego procederu i niektórym zaczęły się otwierać oczy. W tym momencie w PiS doszli do wniosku, że ich główny motor napędowy zaczyna się oddalać.

3. Premier Tusk podnosi poziom naszego bezpieczeństwa, uszczelniając (dziurawe po rządach PiS) granicę zmieniając (niezmienioną za rządów PiS) legislację usprawniającą działania wojska i służb na granicy, bierze udział (jako jeden z głównych rozgrywających) w układaniu struktur parlamentu europejskiego i szeroko rozumianego zaplecza politycznego UE (po 8 latach izolacji władzy PiS) i powoli zaczyna zmieniać cały misternie budowany przez PiS wizerunek, polityka miękkiego, prorosyjskiego, proniemieckiego, nieskutecznego i co tam jeszcze Kurski wymyślił.

4. Porażka w wyborach do europarlamentu, może okazać się punktem zwrotnym i jednym z objawów (i jednocześnie jednym z powodów) przejścia PiS już na stałe do roli opozycji i do głębokiej defensywy.

To wszystko (i wiele innych powodów) sprawia, że w PiS postanowili stworzyć znowu medialny „szum” wokół tematu, który prawdziwe ludziom przedstawiony, może ich kosztować spadek o kilka %. Aktywowane zostały wszystkie trole, obdzwonieni, youtuberzy i politycy z partii. Akcja irracjonalna, skandaliczna i bijąca swoim prymitywizmem po oczach … będzie jednak skuteczna jako element damage control i pozwoli zniwelować straty wizerunkowe. Przede wszystkim przez brak równowagi w przekazie medialnym ze strony rządowej o swoich sukcesach oraz skutecznych rozliczeniach. Poziom wymagań, odporności na bodźce i świadomości pewnych mechanizmów, jest u wyborców coraz wyższy – szczególnie wśród niedawnych wyborców koalicji 15.10. Oni doskonale wszystko widzą i rozumieją … potrzebują jednak więcej paliwa i poczucia satysfakcji aby utrzymać poziom zaangażowania. Jednocześnie ludzie powiązani z władzą PiS walczą o życie. Niektórzy walczą o bezkarność, inni o zachowanie majtków a jeszcze inni widzą szansę na przejęcie władzy na prawicy i przyszłą zmianę władzy.