Co się działo w Bielsacie? Sprawa trafiła do prokuratury

Likwidator TVP, Daniel Gorgosz złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi m.in. o rzekomo fikcyjne i przepłacone faktury na usługi IT. Telewizja Polska miała stracić na nich 7 milionów złotych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Zawiadomienie do prokuratury, jakie złożył w poniedziałek likwidator TVP Daniel Gorgosz, dotyczy nieprawidłowości finansowych, niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez poprzednie kierownictwo telewizji Biełsat TV, w tym przez byłą dyrektor i byłą redaktor naczelną Agnieszkę Romaszewską-Guzy – podało Radio Zet.

– Na przykład firmie zewnętrznej płacono za archiwizowanie materiałów zamieszczonych na portalu YouTube, podczas gdy archiwizacja była czynnością dokonywaną rutynowo na dyskach TVP – informują dziennikarze.

Najwyraźniej w TVP za rządów PiS nie liczono się z publicznym groszem. I nie liczono się także z tym, że ktoś, kiedyś to wszystko podliczy.