Marcin Kierwiński diagnozuje PiS: pozostało im tylko kłamstwo

Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, ostro skomentował obecną politykę PiS. W swoich słowach, Kierwiński nie przebierał w środkach, otwarcie zarzucając PiS kłamstwo jako główny filar ich działań politycznych.

Jego wypowiedź, która brzmiała: „Oglądając niedzielne programy publicystyczne można mieć tylko jeden wniosek – Polityka PiS opiera się już tylko na jednym filarze – kłamstwo. Kłamią rano, popołudniu, wieczorem. Kłamią w dni powszednie i w weekend. Kłamią na każdy temat. Bez opamiętania,” wywołała wiele pochlebnych komentarzy w mediach i wzbudziła liczne reakcje zarówno ze strony zwolenników, jak i przeciwników Kaczyńskiego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Reakcja zwolenników kłamców z PiS nie dziwi, szczególnie odrzucenie i nienawiść. Wszak są oni dzisiaj poddani terapii szokowej, bo nie ma tygodnia, żeby wobec jakiegoś przestępcy z PiS lub Suwerennej Polski nie podejmowano działań prawnych.

Słowa Kierwińskiego, choć niezwykle ostre, nie są odosobnione w polskiej debacie publicznej. Zarzuty o kłamstwa polityczne wobec ludzi Kaczyńskiego pojawiają się regularnie, szczególnie w kontekście rządów PiS, które od lat są przedmiotem intensywnej krytyki ze strony ówczesnej opozycji. PiS często manipuluje faktami, przedstawiając swoją wersję wydarzeń w sposób, który ma na celu zdyskredytowanie przeciwników i wzmocnienie własnej pozycji – na szczęście nie odnosi to już skutku a do polityków takich jak Morawiecki na zawsze już przylgnęło sformułowanie Pinokio.