TV Republika publikuje na antenie kłamstwa w stylu Putina. Czas na reakcję rządu

“Rząd planuje rozbrojenie polskiej armii. Minister obrony nie ma kontroli nad resortem” – mogli usłyszeć zdumieni widzowie TV Republika. Ten przekaz to kłamstwo. Rząd nie planuje rozbrojenia polskiej armii a minister obrony ma pełną kontrolę nad swoim resortem, ale le Telewizja Republika znalazła swoje polityczne złoto i od kilku dni rozkręca tę fejkową narrację ku uciesze Moskwy i Putina – ujawnia Piotr Leski.

Informacja została zdementowana przez ministra obrony. Ale Republika nadal powtarza tego fejka. Jeżeli rząd nie podejmie działań w walce z dezinformacją, to będziemy doświadczać tak poważnych konsekwencji, jak polaryzacja społeczeństwa i zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego – dodaje Leski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


TV Republika jest dzisiaj bardzo poważnym zagrożeniem dla demokracji i polskiej praworządności. Stacja ta posługuje się kłamstwem i manipulacją na skalę w naszym kraju do tej pory nieznaną. Donald Tusk powinien podjąć działania zmierzające do zakończenia działalności proputinowskich i antypolskich mediów w Polsce.