Marek Zagórski, minister PiS, trzęsie Krajową Grupą Spożywczą. Co na Tusk?

Dlaczego Marek Zagórski, związany z PiS, jest obecnie prezesem Krajowej Grupy Spożywczej? Mimo zmiany rządu na demokratyczny sprawuje tam władzę a to co robi, jeży włos na głowie. Krajowa Grupa Spożywcza to państwowy konglomerat firm. Jeśli nie pamiętacie to Zagórski był posłem, wiceministrem w Ministerstwie Rolnictwa, wiceministrem w Ministerstwie Skarbu Państwa, wiceministrem  Ministerstwie Cyfryzacji a w latach 2018 – 2020 ministrem w Ministerstwie Cyfryzacji, bezpośrednio współpracował z Mateuszem Morawieckim. PiS, PiS i PiS. Zagórski jest też związany z Arturem Balazsem.

Zagórski w 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PiS w okręgu siedleckim. Otrzymał 19.018 głosów, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W styczniu 2018 premier Mateusz Morawiecki powierzył mu kierowanie Ministerstwem Cyfryzacji, samemu przejmując nadzorowanie resortu, w marcu tego samego roku Marek Zagórski zrezygnował z członkostwa w Porozumieniu, a w kwietniu przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. 17 kwietnia 2018 został powołany na stanowisko ministra cyfryzacji.

W wyborach w 2019 Marek Zagórski z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję z listy PiS, otrzymując 9143 głosów. Znowu został ministrem… I tak dalej i tak dalej…

Zagórski prezesuje sobie w KGS – a podległe mu spółki wiąże różnymi umowami. Dotarliśmy do treści kilku z nich i wkrótce będziemy mogli zaprezentować wyniki analiz. Włos się jeży na głowie. 

Czy naprawdę szefem grupy spółek musi być pisowiec powiązany z Balazsem? Panie premierze, kto na to pozwala?