22 kwietnia 2025

Przerażające odkrycie – powstała analiza wypowiedzi zwolenników Nawrockiego w sieci

Karol Nawrocki ma poparcie ludzi, którzy mogą cierpieć na poważne zaburzenia psychiczne – takie wnioski płyną z analizy wypowiedzi jego zwolenników. W prawie każdej analizowanej wypowiedzi, skierowanej do ludzi popierających innych kandydatów niż Nawrocki, dominują wulgaryzmy i obelgi skierowane personalnie. Taki język świadczy o braku umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z emocjami, szczególnie ze złością i frustracją. Wypowiedzi nie są racjonalnym argumentem, lecz emocjonalnym zaburzeniem.

Sformułowania typu „żebyś zdechł”, „życzę ci śmierci”, „dzwonię na policję” to nie tylko przejawy nienawiści, ale mogą też wynikać z głębokiego poczucia zagrożenia – realnego lub wyobrażonego. Charakterystyczne są też rozbudowane wypowiedzi świadczące odezintegracji poznawczo-emocjonalnej.

W wypowiedziach zwolenników Nawrockiego łatwo znaleźć religijne odniesienia („Bez Boga ani do proga”) w połączeniu z życzeniem śmierci komuś innemu. Są tam deklaracje pracy i moralności przy jednoczesnym obrzucaniu inwektywami, które wskazują na brak spójności psychicznej. Może to oznaczać silne napięcie wewnętrzne, trudność w integracji wartości moralnych z własnym zachowaniem oraz możliwe zaburzenia osobowości, np. borderline lub cechy paranoiczne.

Dodatkowo użycie zwrotów typu „zakłamany ciulu”, „prawda w oczy kole”, „cwaniaku” może sugerować mechanizm projekcji – przypisywania innym własnych negatywnych cech. To klasyczna forma obrony przed wstydem lub poczuciem niższości. W badanych wypowiedziach widać też problemy z regulacją emocji i możliwe cechy narcystyczne. Osoby popierające Nawrockiego zdają się nie tolerować krytyki – reagują na nią silnym atakiem i próbą poniżenia drugiej osoby, co wskazuje na niską samoocenę, nadwrażliwość na ocenę oraz cechy narcystyczne (potrzeba bycia podziwianym, nietolerancja krytyki, mściwość).

Pojawiają się też wątki PiS, PRL, Tuska, Trzaskowskiego, a także „Matki Boskiej” i „Pana Jezusa”. To może świadczyć o utożsamieniu własnych emocji z ideologią – osoba wyraża swój gniew przez pryzmat polityki lub religii. Często ma to charakter kompensacyjny: „świat mnie krzywdzi, więc znajdę wroga zewnętrznego”.

Nieuporządkowana struktura wypowiedzi, powtarzanie wulgaryzmów, mieszanie tematów polityczno-religijnych, życzenia śmierci i groźby mogą wskazywać na zaburzenia afektywne (np. epizod maniakalny), zaburzenia osobowości oraz możliwy stan psychotyczny – w skrajnym przypadku wymagający natychmiastowej interwencji lekarzy.

Popularne

PILNE! 1300+ AFER PiS i Suwerennej Polski. Aktualizacja 02.04.2025 r

   Lista prawie 1300 nierozliczonych afer  za rządów PiS i...

„Kaczyński umiera”. Prawnik z TVP twierdzi, że prezes PiS ma nowotwór?!

Kto zastąpi prezesa? Jarosław Kaczyński ma nowotwór – twierdzi prawnik...

Szokująca prawda! Znana dziennikarka ujawnia tajemnicę: Kaczyński jest potomkiem Targowicy

Gen zdrady? PiS ma poważne problemy z wizerunkiem. Znana...

„Jak kraść, to miliony” – czyli krótka instrukcja robienia...

Kto powiedział, że polityka nie popłaca? W Polsce pod...

Wściekłe ataki na banery Rafała Trzaskowskiego trwają. Nienawiść pisowskich...

Kampania wyborcza Rafała Trzaskowskiego staje się celem regularnych, brutalnych...

Problem Sławomira Mentzena. Młodzi się od niego odwracają

Jeszcze niedawno miał być objawieniem. Mesjaszem polskiej prawicy, który...

Papież Rydzyk. Kim jest prawdziwy szef Kościoła w Polsce?

Kościół na usługach polityków. Tadeusz Rydzyk, redemptorysta, założyciel Radia Maryja...

Kaczyński i papież Rydzyk. Śmierć Franciszka i wybór jego...

Kościół PiS. Kim będzie nowy papież i czy jego wybór...

Nawrocki i kampania tragiczna. Propagandziści dwoją się i troją...

Lista błędów Nawrockiego. Karol Nawrocki był promowany jako „kandydat obywatelski”...