24 stycznia 2026

Sakiewicz chce transferować majątek z Polski? Tajemnicza wizyta w Monako

Czy jedna kolacja w Monako może wstrząsnąć polską sceną polityczną i medialną? Według relacji, które krążą po kuluarach, spotkanie Tomasza Sakiewicza – redaktora znanego z bliskich relacji z dawną władzą – otwiera szereg nowych pytań. Tych, które do tej pory zadawano po cichu. I tych, które teraz będą padać coraz głośniej.

Świadkowie, którzy widzieli Sakiewicza podczas wizyty w bardzo drogiej restauracji w Monako, twierdzą, że rozmowa dotyczyła inwestycji w kryptowaluty. W normalnych warunkach nie byłoby w tym nic kontrowersyjnego. Jednak kontekst jest inny: prokuratura zabezpiecza kolejne majątki wyprowadzane w czasie rządów PiS, a wiele osób związanych z dawnym obozem władzy nerwowo szuka sposobów na ochronę kapitału.
W tym świetle pytania o cel zagranicznej rozmowy nie brzmią już jak zwykła ciekawość. Brzmią jak element układanki.

Według nieoficjalnych sygnałów, przy monakijskim stoliku padła propozycja: inwestycje w kryptowaluty w zamian za reklamę w TV Republika. Jeśli to prawda, byłby to model działania niezwykle osobliwy – łączący świat ryzykownych, nieweryfikowalnych aktywów z przestrzenią medialną, która przez lata kreowała się na bastion „patriotycznego przekazu”.

Co więcej, w rozmowie miały pojawić się wątki dotyczące sytuacji finansowej Toruńskiego imperium — problemy ojca Rydzyka, zagrożone miliony i skala obaw po wizycie służb, które miały złożyć wizytę w związku z zabezpieczeniami majątkowymi.

Według relacji, Sakiewicz był wyraźnie poruszony. Wspominał nie tylko o problemach toruńskiego środowiska, ale również o sytuacji Jarosława Kaczyńskiego – o tym, jak bliscy dawnemu prezesowi ludzie dziś rozglądają się za bezpiecznymi przystaniami. Czy Monako miało być jedną z takich przystani? Czy kryptowaluty miały stać się wehikułem do transferowania majątku, zanim prokuratura zacznie stawiać kolejne pieczątki zabezpieczające?

Nie znamy odpowiedzi. Ale pytania narastają.

W relacjach z rozmowy padł jeszcze jeden ciekawy trop: rzekome promowanie w Polsce konkretnego biznesmena, którego interesy miałyby być wspierane medialnie. W zamian – inwestycje, pieniądze, reklama. Klasyczna transakcja polityczno-biznesowa, tylko opakowana w kryptowalutową mgłę.
Kim jest ten biznesmen? Czy pojawi się publicznie? Czy jego nazwisko padnie wraz z kolejnymi ujawnieniami z monakijskiej układanki?

Wszystko dzieje się w konkretnym momencie. Dawne imperium medialno-polityczne się kruszy. Ludzie, którzy byli pewni siebie przez osiem lat, nagle stają wobec realnej odpowiedzialności. Prokuratura nie odpuszcza. Zabezpiecza majątki. Interesuje się przepływami. A niektóre grupy – zwłaszcza medialne – zaczynają nerwowo szukać finansowania, sponsorów, sposobów na przetrwanie.

Popularne

PILNE! 1300+ AFER PiS i Suwerennej Polski. Aktualizacja 11.10.2025 r

   Lista prawie 1300 nierozliczonych afer  za rządów PiS i...

Szokująca prawda! Znana dziennikarka ujawnia tajemnicę: Kaczyński jest potomkiem Targowicy

Gen zdrady? PiS ma poważne problemy z wizerunkiem. Znana...

„Kaczyński umiera”. Prawnik z TVP twierdzi, że prezes PiS ma nowotwór?!

Kto zastąpi prezesa? Jarosław Kaczyński ma nowotwór – twierdzi prawnik...

Szokujący film z Andrzejem Dudą. Prezydent pod wpływem ledwo trzyma się na nogach?

Czy wirus filipiński zawędrował do Pałacu Prezydenckiego? Opublikowany film...

Prezydent drugiej kategorii. Panika u Nawrockiego

Jeszcze niedawno w Pałacu Prezydenckim z dumą opowiadano o...

Kto kryje złodziei GetBack? Prokuratura Korneluka ściga ex-prezesa walczącego...

Aferzyści z GetBack bezkarni. Prokuratorzy Dariusza Korneluka nie chcą rozliczać...

Grupa Obajtka nietykalna. Prokuratura Korneluka robi wszystko, aby ludzie...

Obajtek kryty przez Korneluka. Dlaczego Daniel Obajtek pozostaje na wolności? Czy...

Gra w urażoną niewinność. Jak PiS ucieka od rozliczeń

Spór między Kamilą Gasiuk-Pihowicz a Dariuszem Mateckim wywołał falę...

Zachód według Tuska. Wspólnota wartości czy polityka gróźb?

Donald Tusk w Brukseli nie pojechał po to, by...

Ofiara z wyboru. Dlaczego Nawrocki sam wykluczył się z...

Karol Nawrocki w Davos postanowił zagrać rolę polityka osaczonego...