Ważny apel dotyczący prac nad ustrojem sadownictwa. 28 organizacji prosi o zatrzymanie destrukcji systemu

Koalicja 28 organizacji pozarządowych we wspólnym manifeście wezwała Sejm do wstrzymania prac nad projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Ich zdaniem wprowadzenie proponowanych zmian w życie spowoduje, że Polska przestanie być demokratycznym państwem prawa.

Organizacje zapowiedziały także piątkowe protesty przed Pałacem Prezydenckim i przed Sądami Rejonowymi w całym kraju. Ze wstępnego harmonogramu obrad Sejmu wynika, że w środę wieczorem odbędzie się pierwsze czytanie prezydenckich projektów o KRS oraz dotyczących SN.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Dziś, po blisko dwóch latach od pierwszych protestów w obronie niezależności wymiaru sprawiedliwości połączyło nas jedno: bardzo głęboki sprzeciw wobec tego, co się dzieje, wobec tego, że partia rządząca próbuje poprzez nadużycia dokonać zmiany ustroju, uderzając w wolność i prawa człowieka oraz wymiar sprawiedliwości, który stoi na straży praw człowieka” – głosi manifest. We wspólnym dokumencie oceniono, iż wprowadzenie zmian proponowanych w projekcie noweli ustawy o KRS i w projekcie o SN “spowoduje, że Polska definitywnie przestanie być demokratycznym państwem prawa”.

Źródło:PAP