21 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieWażny apel dotyczący prac nad ustrojem sadownictwa. 28 organizacji prosi o zatrzymanie...

Ważny apel dotyczący prac nad ustrojem sadownictwa. 28 organizacji prosi o zatrzymanie destrukcji systemu

Koalicja 28 organizacji pozarządowych we wspólnym manifeście wezwała Sejm do wstrzymania prac nad projektami ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Ich zdaniem wprowadzenie proponowanych zmian w życie spowoduje, że Polska przestanie być demokratycznym państwem prawa.

Organizacje zapowiedziały także piątkowe protesty przed Pałacem Prezydenckim i przed Sądami Rejonowymi w całym kraju. Ze wstępnego harmonogramu obrad Sejmu wynika, że w środę wieczorem odbędzie się pierwsze czytanie prezydenckich projektów o KRS oraz dotyczących SN.

Reklamy

„Dziś, po blisko dwóch latach od pierwszych protestów w obronie niezależności wymiaru sprawiedliwości połączyło nas jedno: bardzo głęboki sprzeciw wobec tego, co się dzieje, wobec tego, że partia rządząca próbuje poprzez nadużycia dokonać zmiany ustroju, uderzając w wolność i prawa człowieka oraz wymiar sprawiedliwości, który stoi na straży praw człowieka” – głosi manifest. We wspólnym dokumencie oceniono, iż wprowadzenie zmian proponowanych w projekcie noweli ustawy o KRS i w projekcie o SN „spowoduje, że Polska definitywnie przestanie być demokratycznym państwem prawa”.

Źródło:PAP

Musisz o tym wiedzieć!