„Odpowiedź bardzo arogancka, bardzo butna” – tak były premier Włodzimierz Cimoszewicz ocenił w „Faktach po Faktach” zapowiedź prezydenta podpisania ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym.

Według Cimoszewicza to reakcja na wcześniejszą decyzję Komisji Europejskiej, która w środę zabrała głos w sprawie reformy sądownictwa w Polsce. Komentując oba wydarzenia, Cimoszewicz powiedział, że decyzja prezydenta to „swoista odpowiedź na stanowisko Komisji”. „Tak to zostanie odczytane w Brukseli. Odpowiedź bardzo arogancka, bardzo butna, będąca demonstracją braku jakiejkolwiek chęci do dialogu z Komisją Europejską. To jest zapowiedź pogarszania się relacji” – twierdzi były premier.

Reklamy

Zapytany o ton wypowiedzi polityków partii rządzącej, którzy komentowali w ostatnich dwóch latach stanowiska instytucji unijnych wobec Polski, Cimoszewicz ocenił, że są one „bardzo aroganckie, pewne siebie, kpiące”. „Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc, mówi 'nic mi zrobicie’. To jest coś strasznego, co się dzieje z naszym krajem. To jest upodlenie Polski na oczach Europy i sporej części świata, bo pamiętajmy, że nie chodzi tylko o krytykę ze strony Komisji Europejskiej – dodał były premier i przypomniał, że parę dni temu Departament Stanu USA zwracał uwagę na to samo. „To jest coś, co oznacza zniszczenie wizerunku Polski jako państwa praworządnego, demokratycznego, przodującego w zmianach, będącego wzorem. Jesteśmy państwem, które będzie niedługo zasługiwało na pogardę” – stwierdził Cimoszewicz.

Źródło: TVN24

Poprzedni artykułPiS dąży do wyprowadzenia Polski z Europy? Miażdżąca opinia szefowej Nowoczesnej
Następny artykułGigantyczne podwyżki opłat pocztowych