18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieTelewizja Publiczna pod sąd za manipulację i mowę nienawiści?

Telewizja Publiczna pod sąd za manipulację i mowę nienawiści?

Nowoczesna składa skargę na TVP – informuje tygodnik Wprost. Przedstawia przypadki „manipulacji i mowy nienawiści” z dwóch lat.

Skarga na działalność obecnych władz Telewizji Polskiej została złożona w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji w piątek 5 stycznia. Nowoczesna wylicza w niej nieprawidłowości, jakie w ciągu dwóch ostatnich lat miały miejsce na antenie programów publicznych. Wśród nich manipulowanie faktami, akceptację dla mowy nienawiści, stronniczość materiałów informacyjnych, propagandowy charakter pasków informacyjnych i brak pluralizmu objawiający się m.in. zapraszaniem popierających określoną linię polityczną gości.

Reklamy

Przykładem nowej polityki TVP jest zdaniem Nowoczesnej program „Gość Wiadomości”, w którym 95 proc. czasu przeznaczanego jest dla polityków PiS, a opozycja nie ma do niego wstępu.

Nowoczesna chce, by do zarzutów osobiście odniósł się prezes TVP Jacek Kurski. „Będziemy dążyli, aby powołać specjalną nadzwyczajną komisję kultury, która zajmie się tematem manipulacji i propagandy realizowanej na potrzeby partii rządzącej przez telewizję publiczną” – powiedziała rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska

Z przedstawionymi zarzutami nie zgodziła się posłanka PiS Joanna Lichocka, zasiadająca w Radzie Mediów narodowych. Skargę podsumowała jako „kolejną próbę zaistnienia Nowoczesnej”. Zapewniła, że „KRRiT na pewno bardzo merytorycznie pochyli się nad tą skargą”.

Źródło: Wprost

Musisz o tym wiedzieć!