[Counter-Box id="1"]

Nowoczesna składa skargę na TVP – informuje tygodnik Wprost. Przedstawia przypadki „manipulacji i mowy nienawiści” z dwóch lat.

Skarga na działalność obecnych władz Telewizji Polskiej została złożona w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji w piątek 5 stycznia. Nowoczesna wylicza w niej nieprawidłowości, jakie w ciągu dwóch ostatnich lat miały miejsce na antenie programów publicznych. Wśród nich manipulowanie faktami, akceptację dla mowy nienawiści, stronniczość materiałów informacyjnych, propagandowy charakter pasków informacyjnych i brak pluralizmu objawiający się m.in. zapraszaniem popierających określoną linię polityczną gości.

Reklamy

Przykładem nowej polityki TVP jest zdaniem Nowoczesnej program „Gość Wiadomości”, w którym 95 proc. czasu przeznaczanego jest dla polityków PiS, a opozycja nie ma do niego wstępu.

Nowoczesna chce, by do zarzutów osobiście odniósł się prezes TVP Jacek Kurski. “Będziemy dążyli, aby powołać specjalną nadzwyczajną komisję kultury, która zajmie się tematem manipulacji i propagandy realizowanej na potrzeby partii rządzącej przez telewizję publiczną” – powiedziała rzeczniczka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska

Z przedstawionymi zarzutami nie zgodziła się posłanka PiS Joanna Lichocka, zasiadająca w Radzie Mediów narodowych. Skargę podsumowała jako “kolejną próbę zaistnienia Nowoczesnej”. Zapewniła, że “KRRiT na pewno bardzo merytorycznie pochyli się nad tą skargą”.

Źródło: Wprost

Poprzedni artykułSkandaliczna wypowiedź posła PiS o kobietach. Powinny mieć płaską głowę, by postawić piwo
Następny artykułKosiniak-Kamysz liderem zaufania do polityków opozycji w styczniu. Katarzyna Lubnauer druga.