Internauci masakrują Andrzeja Dudę w sprawie obchodów dnia niepodległości

Internauci przypominają Andrzejowi Dudzie jego obietnice, związane z dniem niepodległości. Pytają między innymi o kwestie referendum, które miało się odbyć w tym terminie. Media pisały: „Prezydent Andrzej Duda ogłosił w piątek, że referendum konsultacyjne dotyczące Konstytucji będzie dwudniowe, i odbędzie się w 10-11 listopada. Polacy odpowiedzą na 10 pytań.”

Tymczasem wygląda na to, że ani referendum ani wspólnych obchodów dnia niepodległości nie będzie. Brak centralnych obchodów, w których mogliby wziąć udział wszyscy Polacy jest ogromnym skandalem, bowiem Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński uwielbiają opowiadać o tym, jak bardzo są patriotyczni. Tymczasem wygląda na to, że traktowali patriotyzm bardzo instrumentalnie, wyłącznie jako sposób na zdobycie władzy.

Reklamy

Internauci pytają też o to, co się stało z gigantyczną kwotą 200 milionów złotych, za którą miano zorganizować wielkie narodowe święto niepodległości.

Andrzej Duda okazał się się człowiekiem, który nie sprostał wymogom urzędu i nawet tak ważnej dla wszystkich Polaków daty, która związana jest ze 100-leciem niepodległości, nie potrafi godnie uczcić. Chaos, bałagan, zaangażowanie w bieżącą politykę partii z Nowogrodzkiej i wiernopoddańczy stosunek do Kaczyńskiego raczej nie ułatwią mu walki o kolejną prezydenturę.