21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolityka krajowaPanika w szeregach PiS. Ujawnił w sądzie, że wręczał pieniądze czołowym politykom...

Panika w szeregach PiS. Ujawnił w sądzie, że wręczał pieniądze czołowym politykom tej partii

Kolejna afera na horyzoncie? Kapitan Piotr P., były oficer Wojskowej Służby Informacyjnej i jeden z głównych podejrzanych w aferze SKOK Wołomin złożył zeznania, które mogą pogrążyć najważniejszych polityków rządzącej partii. Oficer zeznania złożył 21 listopada podczas procesu szefa Kółek Rolniczych Władysława S., jaki toczy się przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga.

– Jeżeli sąd usłyszy, że czołowe nazwiska polityków, którzy są dziś u władzy, np. poseł Sasin, senator J., senator B., są to osoby które bardzo dobrze znam i otrzymywały od nas ze SKOK pieniądze. Mówię w liczbie mnogiej, ponieważ nie byłem jedyną osobą, która przekazywała tym panom koperty z banknotami – brzmi fragment zeznań oficera, które ujawniło Radio Zet. Co istotne kapitan P. w środowisku PiS jest dobrze znany i miał dojścia do najważniejszych ludzi w formacji Jarosława Kaczyńskiego.

Reklamy

Wymieniony w zeznaniach Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin pytany o zeznania oficera WSI tłumaczył się w mediach, że go nie zna i zapowiedział wytoczenie mu pozwu.

Źródło: Radio Zet

Musisz o tym wiedzieć!