25 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieIUSTITIA przeprowadziła badania. Aż 87% sędziów oczekuje dymisji neoKRS!

IUSTITIA przeprowadziła badania. Aż 87% sędziów oczekuje dymisji neoKRS!

Ponad 2500 sędziów wzięło udział w ankiecie na temat stworzonej przez PiS Krajowej Rady Sądownictwa, Wyniki są druzgoczące dla tej partii. Aż 91,1% respondentów uznało, że aktualnie funkcjonująca KRS nienależycie wykonuje zadania określone w Konstytucji. Ponad 87% sędziów uważa, że aktualni członkowie KRS powinni podać się do dymisji.

Sprawne sądy miały być jednym z filarów programów PiS. Jak widać nie tylko nic się nie zmieniło w tym zakresie, a sytuacja wręcz się pogarsza. Decyzje nominatów Ziobry są fatalnie oceniane przez społeczeństwo. Tak było choćby w jednej z głośniejszych spraw, związanych z aferą dieselgate. Przewodnicząca Sądu Okręgowego w Warszawie kazała Polakom szukać sprawiedliwości w… Niemczech.

Reklamy

Z kolei KRS jest wykorzystywany politycznie. Przesłuchania niepokornych wobec władzy sędziów czy odmawianie im obecności pełnomocników można odbierać jako formę szykany za własne zdanie i niepoddawanie się absurdalnym niekiedy decyzjom, związanym z wymiarem sprawiedliwości.

Według prawa, Krajowa Rada Sądownictwa to konstytucyjny organ stojący na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Nic

Musisz o tym wiedzieć!