AFERA: Czyżby handlarze dogadali się z władzą? Cofanie liczników nie będzie karane

Cofanie liczników nie będzie karane? Nowelizacja Kodeksu Karnego z 16 maja, wprowadzona w ekspresowym tempie przez PiS, spowodowała, że zniknęły artykuły dotyczące karania za cofanie liczników samochodowych, co zauważyli prawnicy z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego.

Cofanie liczników to zmora Polaków, którzy chcą kupić samochód. Zmiana uderza więc w miliony ludzi, którzy marzą o własnych czterech kółkach. To zmiana antyspołeczna i szkodliwa!

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Takie poważne zmiany nie mogą być przypadkowe. Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z kolejną aferą “Lub czasopisma”. Pozostaje pytanie, czy i kto przyszedł do osób przygotowujących zmiany w kodeksie karnym i zaproponował, żeby usunąć paragraf uderzający w branżę importu używanych samochodów. Polska jest zalewana używanym złomem z Zachodu na czym przede wszystkim zarabiają handlarze. Drugie pytanie to kto był na tyle skuteczny, żeby takie zmiany przeprowadzić?

Mówimy o ludziach z kręgów najbliższych władzy, bezpośrednio zaangażowanych w proces legislacji. Nie jest możliwe, żeby takie zmiany były wprowadzone przez przypadek.

Potrzebna jest kolejna komisja śledcza i zbadanie wszystkich okoliczności tej jakże bulwersującej sprawy.