Będzie dużo trudniej o sprawiedliwość. Gigantyczna podwyżka opłat sądowych

Rządy partii Prawo i Sprawiedliwość kosztuje Polaków coraz więcej. Dostęp do sprawiedliwości będzie teraz trudniejszy dla osób o mniejszych dochodach, a więc ponad 98% społeczeństwa. Podwyżki są gigantyczne!

“Dla tych którzy twierdzą,że nic nie drożeje.Od 21.08. diametralnie wzrastają opłaty sądowe (Ustawa o kosztach w sprawach cywilnych). Chcesz kogoś podać do sądu bo winny ci pieniądze,to płać. Nawet do 200.000 zł Chcesz ugody to płać 1/4 opłaty od pozwu (dziś tylko 300 zł) Itd…” – napisał Janusz Kaczmarek. To jednak nie koniec podwyżek: tak zwane opłaty kancelaryjne drożeją: kopia z akt była 1 zł za stronę, teraz nawet 20 zł! 100 zł za uzasadnienie wyroku – dotychczas było 0 zł. I tak dalej i tak dalej. Podrożeją też usługi prawne, z uwagi na nowe obowiązki i podwyżki cen energii oraz pogorszenie warunków odliczeń kosztów działalności.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


A Ty Polaku płacz i płać. Bo “skromność, umiar i pokora” były tylko hasłami wyborczymi w 2015 roku. A teraz przyszło nam się zderzyć ze smutną rzeczywistością.

Na takie opłaty wielu osób nie będzie zwyczajnie stać.  Polska staje się drogim krajem wysokich cen i niskich zarobków. Tak działa socjalizm, który wprowadza PiS.