Mocne słowa mecenasa Dubois: “Może się okazać ze mamy do czynienia z największa afera polskiego więziennictwa”

Może się okazać ze mamy do czynienia z największa afera polskiego więziennictwa mówił mecenas Dubois w czasie dzisiejszego posiedzenia parlamentarnego zespołu do spraw zagrożeń państwa. Obowiązkiem prokuratury jest to zbadać – dodał mecenas.

Jacek Dubois jest pełnomocnikiem rodziny zmarłego w więzieniu Dawida Kosteckiego, ważnego świadka w tzw. aferze podkarpackiej. Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi, że było to samobójstwo, ale w sprawie jest wiele wątpliwości. Przede wszystkim chodzi o sam fakt przeniesienia Kosteckiego do Warszawy, niewyjaśnione ślady na jego ciele i kontekst afery podkarpackiej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W sprawie jest bardzo dużo wątpliwości i sama decyzja o braku drugiej sekcji zwłok budzi podejrzenia, że ktoś próbuje coś ukryć. Szczególnie, że prokurator, który przybył na miejsce śmierci jako pierwszy, napisał w notatce służbowej, że z tyłu na szyi denata znalazł dwa ślady, przypominające te, jakie powstają w wyniku ukłucia.

źródło: Gazeta Wyborcza