“Jutro przypomnimy rezydentom siedziby Krajowej Razy Sądownictwa czym powinna być ta instytucja”

19 listopada 2019 roku, w dniu ogłoszenia wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, o godzinie 15:00, przypomnijmy rezydentom siedziby Krajowej Rady Sądownictwa, czym powinna być ta instytucja” – zapowiadają Obywatele RP.

“W najbliższy wtorek, 19 listopada 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ma wydać wyrok w połączonych sprawach dotyczących statusu Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądownictwa. Odpowiadając na pytanie prejudycjalne dotyczące Izby Dyscyplinarnej SN, TSUE orzeknie, czy politycy mogą wybierać sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa i czy ta – w zamierzeniu stojąca na straży niezależności sędziowskiej – Rada może powoływać kolejne instytucje.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Powołanie nowych sędziów SN przez neo-KRS udało nam się w swoim czasie nieco odwlec przez blokadę, z której pochodzi to zdjęcie. Teraz spotkajmy się raz jeszcze przed gmachem zajmowanym przez neo-KRS, upomnieć się o to, czym ma być ta instytucja. – napisali Obywatele RP.” 

Obywatele RP od prawie trzech lat działają w obronie podstawowych praw demokratycznego ustroju Rzeczpospolitej. Są za to agresywnie atakowani przez ludzi związanych z układem władzy.