Oburzające! Wolą dać 2 miliardy na propagandę niż na leczenie raka

“Priorytety władzy. Bez tępej propagandy idą w niebyt i giną jak muchy odcięci od państwowej kasy i stołków. A z rakiem poradzą sobie tak, że w razie choroby ich będzie stać na ratunek, a większości Polaków niestety nie. Za ten już tylko numer powinni lecieć na pysk w sondażach” – napisał Paweł Mitem w reakcji na informację o tym, że propisowskie media publiczne dostaną 2 miliardy złotych a na leczenie raka państwo wydaje 3x mniej pieniędzy.

Tymczasem rak jest jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce. To straszna choroba, przed którą w zasadzie nie ma ratunku. Gdybyśmy jako kraj zainwestowali 2 miliardy złotych w edukację, profilaktykę i badania, które pozwoliłyby opracować leki na raka, zyskalibyśmy wielokrotnie więcej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ale władza potrafi tylko trzymać się stołków. Kogo tam obchodzą dziesiątki jeśli nie setki tysięcy Polaków umierających na raka?

źródło: Twitter